המשנה ליועמ''ש מגבה את התערבות חולדאי בישיבת תל אביב

מאת: רותם נועם ● 16/5/2020 11:13 ● ערב ערב 2100
המשנה ליועמ''ש עו''ד דינה זילבר הביעה בעבר התנגדות להבעת דעה מצד שרת התרבות מירי ירגב בנושא תכנים של גופים שתחת המשרד. עם זאת כעת, במענה לפניה על התערבותו של ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, מבהירה זילבר כי המקרה שלפנינו שונה בתכלית
 המשנה ליועמ''ש מגבה את התערבות חולדאי בישיבת תל אביב
חבר מועצת העיר תל אביב איתי פנקס ארד צילום מתוך עמוד הפייסבוק בהרשמי

בחודשים האחרונים מתנהל בתל אביב מאבק בין ישיבת מעלה אליהו בת"א לחברי מועצה הטוענים כי הישיבה מוסרת לתלמידיה תכנים אנטי להטבי"ם. חברי המועצה ובראשם חבר המועצה מטעם מר"צ - איתי פנקס ארד, מבקשים למנוע העברת תקציב מהישיבה ולקחת ממנה את המבנה העירוני בו היא נמצאת.

את המאבק מוביל כאמור חבר המועצה – ומחזיק תיק הקהילה הגאה – איתי פנקס ארד. שטוען כי אין מקום לממן מוסד שהערכים שלו הם שנאת השונה וביזוי רוח העיר תל אביב יפו.

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, שיגר מצדו מכתב לראש הישיבה, בו דרש להכניס תכנים להטבי"ם לישיבה ולהפסיק את "ההסתה" נגד הקהילה הגאה.

בפוסט שפרסם ב-12.5 כץב פנקס-ארד: "בישיבת מעלה אליהו חושבים שזה קול לגדף את ערכי העיר שלנו בגלוי, להסית נגד להט״ב ולעודד התיחסות משפילה ומבזה כלפי נשים - ובמקביל לקבל תמיכה מהעירייה וכן הקצאת מבנה ענק באחד מהאזורים המבוקשים בארץ. אני חושב שזה לא קול בכלל ולכן פניתי לראש העירייה רון חולדאי שהתערב ופנה לראש הישיבה בדרישה לכבד את מארחיו כולם ואף הציע שיזמין את ארגון שב״ל לתת הרצאה במקום, לצד האורחים הקבועים של הישיבה שחלקם, כמו לוינשטיין, אחד המסיתים הראשיים נגד זכויות להטב ונשים. עכשיו גם המשנה ליועצת המשפטי לממשלה קבעה - חופש הביטוי - בוודאי. חופש המימון - סיפור אחר לגמרי. אנחנו תומכים במאות מוסדות דת בעיר אבל מי שרוצה לטנף - שיעשה את זה על חשבונו"

 


חדשות תל אביב יפו והסביבה - יום יום תל אביב

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש