קמפוס דיגיטלי ראשון מסוגו

מאת: מערכת יום יום בתל אביב ● 19/10/2020 11:43 ● ערב ערב 2100
עיריית תל אביב- יפו: הורים תושבי העיר ועובדי עירייה מצטרפים להעשרת תכנית הלימודים יעבירו הרצאות מצולמות במגוון תחומים: רפואה, כלכלה, משפט, אמנות ואפילו צילום בנייד  
קמפוס דיגיטלי ראשון מסוגו
אילוסטרציה DEPOSITPHOTO

עיריית תל אביב-יפו מקימה את הקמפוס הדיגיטלי הראשון בעיר לטובת העשרת תכנית הלימודים מרחוק עבור תלמידי העיר. ביוזמת מינהל החינוך העירוני הורים תושבי העיר ועובדי עירייה התנדבו לתרום מיכולותיהם במסגרת עיסוקם לתכנית הלימודים העירונית עבור תלמידים בכיתות ה'-יב'.

בימים אלה מצטלמת סדרת הרצאות שיעבירו ההורים ועובדי העירייה במגוון נושאים מרתקים כגון: משפט, צילום בטלפון בנייד, רפואה, אמנות, בינה מלאכותית, כלכלה ועוד. בין עשרות המרצים: השופטת דפנה זכריה, הכתב לענייני פלסטינים אוהד חמו, הצלם אייל בן יעיש ועוד. ההרצאות יכנסו למאגר דיגיטלי לשימוש בתי הספר בעיר ויותאמו למערכת השעות של הלמידה מרחוק ומקרוב. כל הרצאה תארך כ-30-45 דקות ותאפשר למורים והמנהלים לפתח את המחשבה והשיח בין התלמידים.

 

הקמפוס הדיגיטלי מצטרף למודל הייחודי של מנהל החינוך העירוני המוצג בימים אלה ומבוסס על "מיני קפסולות". תכנית לימודים בקבוצה של 5-7 תלמידים בכיתות ה' ומעלה, שככל הנראה יאלצו להמשיך וללמוד בשנה הקרובה באמצעות הזום. הלימודים יתמקדו במקצועות הליבה ולצד הלמידה המקוונת יינתן דגש לביצוע של פרוייקטים וחקר עצמי סביב נושאים המותאמים מעולמם של התלמידים בשכונה ובבית. תוכנית זו תאפשר מתן יחס אישי, קשוב ותומך מהמורים שאינו מתאפשר היום בלמידה מקוונת בכיתות גדולות. כמו-כן, יסייע מודל זה לפתח מיומנויות של עבודת צוות, פתרון בעיות, חקר, מיקוד מיומנויות לכל שכבה וויתור על מה שאינו הכרחי. תלמידים אשר יזוהו על ידי המורים והמנהלים כנמצאים במצבי סיכון יוזמנו למפגש עם המחנכים, היועצים או הפסיכולוגים של בתי הספר.

 

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי: "הקורונה תהיה איתנו עוד חודשים ארוכים ואנחנו חייבים להוביל כדי לקיים שגרת חיים עירונית בצל הנגיף. הדבר נכון שבעתיים במערכת החינוך, שנדרשת לגמישות ויצירתיות כדי לגרות את התלמידים ללמידה. לעשרות אלפי תלמידי העיר יש עשרות אלפי הורים עם תחומי מומחיות שונים ומגוונים, ואנחנו שמחים לגייס אותם להעביר מניסיונם ומקצועיותם, מתוך סולידריות ומטרה משותפת."

 

מנהלת מנהל החינוך, שירלי רימון ברכה: "התברכנו בהורים בעיר שהם שותפים לדרך. מתוך רצון לגוון את הלמידה מרחוק ולהעשיר את עולם הנוער, הקמנו ספרייה וירטואלית של הרצאות הורים במגוון תכנים מרתקים, שתעמוד לרשות בתי הספר. תודה לוועד ההורים המרכזי של תל אביב-יפו על כל העזרה והחשיבה המשותפת".


חדשות תל אביב יפו - יום יום בתל אביב יפו

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש