טקס הענקת פרסי רוזנבלום לאמנויות הבימה נערך מול אולם ריק וישודר באופן מקוון

מאת: מערכת יום יום בתל אביב ● 2/12/2020 17:06 ● ערב ערב 2100
עיריית תל אביב- יפו בחרה שלא לוותר על טקס פרסי רוזנבלום לאמנויות הבימה שייערך השנה על רקע משבר הקורונה. הטקס יתקיים בצורת שידור מקוון, באולם מרכז ענב לתרבות בעודו ריק, כשעל הבמה יוקרנו באמצעות מסכים 12 הזוכים והמנחה (דרור קרן).
טקס הענקת פרסי רוזנבלום לאמנויות הבימה נערך מול אולם ריק וישודר באופן מקוון

לצפיה בסרטון זוכי התחרות לחצו כאן

 

 

קיום הטקס בצל משבר הקורונה נועד להמשיך את המסורת ארוכת השנים ולהדגיש את הכרחיותם של היוצרות והיוצרים בעיר. מתכונת הטקס תמחיש את הריחוק שקיים מזה כ-250 ימים בין האמנים ובין הקהל ובעיקר, תציג חסרונם של אירועי התרבות בעת הזו.

כמו כן, זו השנה הראשונה שבה העירייה ביחד עם משפחת רוזנבלום החליטה להעניק את כספי הזכייה בסמוך למועד ההכרזה, קרי בחודש מאי ולא במועד הטקס עצמו, כדי לסייע לאמנים הזוכים בימים קשים אלה.

פרסי רוזנבלום לאמנויות הבימה מוענקים על ידי עיריית תל אביב-יפו מזה 31 שנים לאמנים ויוצרים מבטיחים. הטקס ישודר היום, יום שני 30 בנובמבר בשעה 19:00 ובמסגרתו יישאו דברים ראש עיריית תל אביב- יפו רון חולדאי, נציג משפחת רוזנבלום וכלות וחתני הפרס.

לינק לקליפ הזוכים – https://youtu.be/HVPBxsfSMK4

הטקס ישודר בעמוד הפייסבוק העירוני עירתבות - https://fb.me/e/MFN3a2HN

לינק לחוברת הפרסhttps://tel-aviv.digitaler.co.il/tel-aviv6/

פרס מפעל חיים מוענק לרנה שיינפלד ויורם לוינשטיין (25 אלף ₪ כל אחד):

רנה שיינפלד- הגברת הראשונה של המחול הישראלי, על תרומתה רבת השנים לתחום המחול בארץ כרקדנית, כוריאוגרפית ומחנכת.

יורם לוינשטיין- על תרומתו רבת השנים בתחום הוראת התיאטרון ועל הקמת בית ספר, "הסטודיו למשחק מיסודו של יורם לוינשטיין", בשכונת התקווה וגיבוש מסלול לימודים ייחודי, תוך כדי אינטראקציה קהילתית ומודעות חברתית.

 

לאמנים ויוצרים מצטיינים (18 אלף ₪ כל אחד):

אלי ביז'אווי- על תרומתו לתחום תרגום מחזאות בינלאומית וחשיפתה לקהל הישראלי. ביז'אווי מצא דרך ייחודית להנגיש את הטקסט לקהל, תוך יצירת נורמות תרגום חדשות וישירות, כל זאת בלי לפגוע במורכבות היצירה הדרמטית.

דוד זבה- אחד המוזיקאים שתרמו בדרך מקורית ומיוחדת לאהבת המוזיקה, ובכלל זה האופרה אצל צעירים ומבוגרים כאחד. כישרונותיו רב-גוניים, זמר-מנצח-מלחין וכותב טקסטים בשנינות ובהומור בלתי רגילים.

תמר רבן- על תרומתה הרבה לפיתוח וביסוס תחום אמנות המיצג בישראל, הוראה והשראה, תעוזה, יצירתיות וגישה חברתית.

רונית זיו- על עבודה עקבית, פורייה ומתגוונת בזירת המחול העצמאי, כיוצרת ומבצעת בעלת שפה אישית וייחודית.


 

לאמנים הצעירים ומבטיחים (12 אלף ₪ כל אחד):

מאיה בואנוס- יוצרת צעירה ומבטיחה בתחום התיאטרון הדוקומנטרי, חברתי ומחקרי. בוחרת לעסוק ביצירתה המיוחדת והמסקרנת בנושאים קשים ביותר הקשורים בעבר ובהווה של החברה הישראלית.

זואי פולנסקי- מלחינה צעירה בעלת דמיון מעודן, מרענן ומגוון המשלבת את נגינתה עם כל האמצעים האלקטרוניים העומדים לרשותה ברגישות ובכישרון רב.

אופיר יודלביץ'- יוצר ומבצע מרתק בעל שפה כוראוגרפית וגופנית ייחודית המותחת את גבולות ההגדרה של מחול ומופע בימתי. בעל עומק בלתי רגיל בהסתכלות שלו על החיים דרך הגוף ותנועתו.

רוני ברודצקי- במאית ומחזאית תיאטרון צעירה ומבטיחה שמפתחת שפה בימתית-חזותית יוצאת דופן ומיוחדת.

שירה אביתר- יוצרת ומבצעת מפתיעה ומרעננת המתמקדת במחקר תנועתי פורץ דרך, שיצר סוגה חדשה במחול המקומי: מזרחי עכשווי.

נעמה תמיר-קפלן- מלחינה של מוזיקה קונצרטית אשר מדברת לרגשות הקהל במגוון רחב של יצירות, המעיד על כשרון גדול. המוזיקה שלה חושפת כנות ואמת, כשהיא מאתגרת את הקהל בסגנונה המיוחד ללא פשרות.

 

עיריית תל-אביב-יפו מעניקה את פרס רוזנבלום לאמנויות הבמה משנת 1989, מפירות הקרן ע"ש גוטליב וחנה רוזנבלום. הפרסים מוענקים בתחומי התאטרון, המשחק, המחול והמוזיקה. הפרס מנציח את זכרם של בני הזוג גוטליב וחנה רוזנבלום ז"ל, תושבי העיר תל-אביב-יפו שפעלו רבות לקידום וטיפוח העיר. אהבת התאטרון מילאה את חייהם, ובלכתם הורישו לעיר את "קרן רוזנבלום לאמנויות הבימה" - קרן המכוונת כולה למצוינות בתחום אמנויות הבימה.


חדשות תל אביב יפו והסביבה - יום יום בתל אביב יפו

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש