לראשונה בארץ: עיריית תל אביב- יפו בשיתוף סמינר הקיבוצים מקיימת תכנית לשפר את איכות החינוך והטיפול בגילי לידה עד שלוש

מאת: מערכת יום יום בתל אביב ● צילום: מערכת יום יום בתל אביב ● 11/12/2020 10:06 ● ערב ערב 2100
עיריית תל אביב- יפו שמה לה למטרה לשפר את איכות החינוך והטיפול בגילי לידה עד שלוש, בין היתר באמצעות השקעה בצוותי החינוך לגיל הרך. בימים אלה פותחת העירייה בשיתוף מכללת סמינר הקיבוצים תכנית העשרה מקצועית מסובסדת בעלות של 200 שקלים בלבד, המיועדת לצוותי חינוך לפעוטות. תכנית חדשה זו נועדה בראש ובראשונה לספק לעוסקות בתחום- במסגרות פרטיות ובמעונות, את הידע המקצועי בשילוב של תמיכה וליווי ובכך לשפר ולהבטיח את שלומם והתפתחותם של הפעוטות הגדלים בעיר. הקורס הראשון בתכנית שנפתח בימים האחרונים כולל כ-30 משתתפות שנרשמו לתכנית ממגוון גנים מרחבי העיר.
לראשונה בארץ: עיריית תל אביב- יפו בשיתוף סמינר הקיבוצים מקיימת תכנית לשפר את איכות החינוך והטיפול בגילי לידה עד שלוש
גן פרטי מידטאון במבנה ובפיקוח עירוני

העשרה, ליווי ותמיכה לצוותי חינוך בגנים לגיל הרך (לידה -3) 10 מפגשים של 3 שעות בעלות של 200 שקלים בלבד* שיפור המיומנויות החינוכיות והטיפוליות של הצוותים* הבטחת שלומם והתפתחותם של פעוטות העיר

תכנית ההעשרה המקצועית לצוותים המטפלים בפעוטות הנה הראשונה בארץ ומשקפת מדיניות שעיריית תל אביב- יפו מקדמת לאחרונה, מתוך הכרה בחשיבות המכרעת שיש לגילאים אלה על התפתחותם של פעוטות. כחלק מיישום מדיניות זו, הוקם לפני כשנה וחצי האגף והמחלקה לקידום הגיל הרך, לידה עד שלוש אשר מובילים את עבודת העירייה בגילאים אלו.

 

מטרת התכנית הינה הקניית הידע העיוני העדכני, למחנכות מלידה עד גיל שלוש. מתן הכשרה עיונית ומעשית לחינוך-טיפול מיטבי בילדים בגיל הרך שכוללת היבטים רגשיים, חברתיים, קוגניטיביים ומוטוריים, לרבות הקניית כלים ליישום הידע העיוני בעבודה המעשית במעון.

 

לינק לסרטון קידום תכנית ההכשרות - https://vimeo.com/484005543

 

התכנית כוללת תכנים מגוונים לרבות ריענון נגד שחיקה ושדרוג המוטיבציה, תפיסת התפקיד וטיפול בצרכים בסיסים והתפתחותיים של הפעוטות.

לתכנית שני מסלולים: האחד למחנכות חדשות ללא ניסיון (עד שלוש שנים בתחום) והשני למחנכות ותיקות (מחמש שנות ניסיון ומעלה) ללא השכלה פורמלית בתחום בעלות של 200 שקלים בלבד. 

       לינק לסילבוס מסלול מתחילות - https://bit.ly/2KSnlEV

       לינק לסילבוס תכנית ותיקות - https://bit.ly/3ocpOZ9

בתכנית 10 מפגשים שבועיים בני  3 שעות שיערכו בזום, מתוכם שני מפגשים שייערכו בסמינר הקיבוצים.

למשתתפות תוענק תעודת סיום מטעם מכללת סמינר הקיבוצים על השתתפות ב- 30 שעות השתלמות פיתוח מקצועי למחנכות. קיימת אפשרות להכרה בצבירת השעות לקראת תואר ראשון.

 

סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך לגיל הרך, ציפי ברנד: ״ההשקעה בצוותי החינוך לגיל הרך היא השקעה בעתיד. עיריית תל אביב- יפו לקחה לידיה את ההשקעה בדור העתיד וההכשרה המקצועית של צוותי ההוראה במסגרות של לידה עד גיל 3 לאחר שהמדינה במשך שנים ארוכות מזניחה את התחום. ברקע עשרות מקרי ההתעללות עליהם אנחנו שומעים בחדשות, עולה ביתר שאת החשיבות בהשקעה בצוותים החינוכיים בגנים ובמסגרות הפרטיות, תוך מתן מענה וכלים למנהלי הגנים להתמודד עם הקשיים העולים מהשטח. דאגה לגיל הרך היא לא רשות היא חובה״.

 

גן פרטי מידטאון במבנה ובפיקוח עירוני

 

ראש בית הספר ללימודים מתקדמים במכללת סמינר הקיבוצים, טלי איסוביץ: "איכות הטיפול, החינוך והטיפוח של ילדים בשנות חייהם הראשונות, אינה יכולה להיות שלמה ללא הכשרת נשות ואנשי חינוך הפוגשים את הפעוטות באופן יומיומי, ומשפיעים על ביטחונם העצמי והאמון בסביבתם. לצורך כך, נדרשת ההבנה שמדובר בחינוך לכל דבר ועניין ולא בטיפול בלבד או שמרטפות. נדרשים צוותים חינוכיים שהוכשרו לחנך בגילאים אלה, שיודעים להעניק את הגירויים והמעטפת ההתפתחותית הכוללת לה זקוקים הפעוטות. ההכשרות יתרמו למעמדם המקצועי של נשות ואנשי חינוך, לתפיסת תפקידם ולהתפתחותם המקצועית לאורך השנים, ואני שמחה להוביל הכשרות מקצועיות אלה יחד עם עיריית תל אביב-יפו".

 

תכנית העשרה לצוותי חינוך לגיל הרך בהובלת המחלקה לגיל הרך לידה עד שלוש של עיריית תל אביב- יפו, מצטרפת לצעדים נוספים שננקטו בתחום וביניהם מכרזים להשכרת כיתות גן לטובת גנים פרטיים בפרויקט מידטאון, לאונרדו דה וינצ'י ודניאל מוריץ- מתחמים אשר יושכרו בשכירות מופחתת להפעלת גנים פרטיים לגילי שנה עד שלוש, תוך הגבלת תשלומי ההורים ובתמורה לעמידה בסטנדרטים של איכות ועמידה בתנאי הכשרה והשכלה של כל הצוות.

כמו כן כולל המהלך תכנית העשרות מקיפה לצוותי חינוך מלידה עד שלוש שכוללת הרצאות, סדנאות, קבוצת פייסבוק וקבוצות ליווי פדגוגי-מקצועי וכן הכנסת תוכניות התערבות ומניעה וליווי פדגוגי למעונות יום ברחבי העיר.


חדשות תל אביב יפו והסביבה - יום יום בתל אביב יפו

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש