אושר תקציב עיריית תל אביב-יפו לשנת 2021

מאת: מערכת יום יום בתל אביב ● 29/12/2020 09:52 ● ערב ערב 2100
התקציב העירוני הכולל עומד על 6.6 מיליארד ₪  כמעט 50% מתקציב העירייה הרגיל מיועד לתחומי חינוך, רווחה וקהילה. בתכנון לשנת 2021: סיוע לאוכלוסיות שנפגעו ממשבר הקורונה: משפחות נזקקות, קשישים, בעלי עסקים, אוכלוסיות מוחלשות, אמנים ויוצרים * טיפוח וקידום העסקים המקומיים * הוזלת עלות הקיום לתושבים * טיפוח המרחב הציבורי שחשיבותו מועצמת בתקופת הקורונה * חיזוק שכונות דרום העיר * קידום תחבורה ציבורית, שיתופית ואלטרנטיבית כחלופה לרכב פרטי * הקמת 15 בתי ספר חדשים ברחבי העיר  * העלאת רמת הניקיון
אושר תקציב עיריית תל אביב-יפו לשנת 2021
צילום גוגל סטריט וויו

מועצת העירייה אישרה אמש (ב') את הצעת התקציב של עיריית תל אביב-יפו לשנת 2021. הצעת התקציב הרגיל מסתכמת לסך של 5.510 מיליארד ₪ (גידול של 20 מיליון בהשוואה לתקציב 2020), באמצעותם תמשיך העירייה להעצים את השירותים הניתנים לתושבי העיר בצל משבר הקורונה בכל תחומי החיים, בדגש על תחומי החינוך, הרווחה, הקהילה ואיכות החיים והסביבה. הצעת תקציב הפיתוח לשנת 2021, המסתכמת ב- 1.15 מיליארד ₪ (לעומת תקציב של כ-1.54 מיליארד ב-2020), נגזרת מתכנית חמש שנתית מעודכנת הכוללת פיתוח תשתיות, הקמת מבני ציבור, תרבות, חינוך וספורט.

תכנית העבודה לשנת 2021 נבנתה בצל משבר הקורונה תוך ריסון תקציבי ואחריות ציבורית, ומתייחסת  לאתגרי העיר והעירייה בפרויקטים נקודתיים ורב שנתיים, תוך ראייה גמישה המאפשרת שינויים בהתאם להתפתחויות והשלכות הקורונה וההנחיות.

 

ביסוס מצבה הכלכלי של העירייה מאפשר לעירייה להרחיב את השירותים הניתנים לתושבי העיר ולהעלות את איכותם, בייחוד בתקופה מורכבת זו. ניהול תקין ומוקפד לאורך שנים ארוכות היא המפתח ליכולתה לשל העירייה השקיע משאבים רבים יותר על מנת להעניק לתושבי העיר- עם דגש מיוחד על יפו והדרום- מערכת חינוך איכותית יותר, שירותי רווחה מתקדמים ומקיפים, היצע תרבותי עשיר ומגוון כיאה למטרופולין ושיפור משמעותי באיכות החיים ואיכות הסביבה שהופכת נקיה וירוקה יותר.

  • תקציב מינהל החינוך- 1.38 מיליארד ₪ (גידול של כ-25 מיליון ₪)
  • תקציב מינהל שירותים חברתיים- 675 מיליון ₪ (גידול של כ-30 מיליון ₪)
  • תקציב מינהל קהילה- כ-386 מיליון ₪ (גידול של כ-2.5 מיליון ₪)
  • תקציב חטיבת התפעול, איכות החיים והסביבה- 1.15 מיליארד ₪ (גידול של כ-22.5 מיליון ₪)

 

מדברי ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי בישיבת אישור התקציב: כבר שנים רבות שמדי שנה, במעמד זה, אני שב ומדגיש את השבריריות של המציאות הכלכלית שאנו חיים בה. מדי שנה אני מזכיר ימים של גרעון וקושי לנהל את ענייני היומיום. מדי שנה אני קורא להקפיד על איפוק, על ניהול איכותי ואחראי ועל המשך חתירה למצוינות ולפיתוח. השנה, יותר מאי פעם, אני שמח ומודה  על כך שכך פעלנו.

התפרצות נגיף הקורונה הובילה לירידה בהכנסות העירייה, ובו זמנית גרמה לגידול בהוצאות. המשבר פגע בעסקים בעיר, בחינוך, בחיי התרבות, בחיי הלילה, בתרבות הפנאי ובעוד תחומים שלהם השלכה ישירה על החברה והכלכלה העירונית. חל גידול משמעותי באוכלוסיות הרווחה בעיר; נדרשנו להתאים להנחיות את מערכת החינוך, את מערך השירות ואת יתר השירותים העירוניים; נקראנו לסייע ככל האפשר לעסקים ולעולם התרבות המוקפא; לספק מענים תעסוקתיים; לתגבר את האכיפה ואפילו לעזור לרשויות אחרות בשעת מצוקתן ועוד. היערכות העירייה להתמודדות עם המשבר כללה צעדים מהירים של צמצום, שינוי סדרי עדיפות, חסכון והתייעלות – והם שהובילו לכך שאנו נכנסים לשנת 2021 איתנים: באיזון תקציבי, בלי גרעון ועם חוסן כלכלי, כאשר התקציב אותו אנו מאשרים היום יאפשר המשך שירותים מיטביים לתושבים לצד הפעולות הנדרשות להתמודדות עם נגיף הקורונה".


חדשות תל אביב יפו והסביבה - יום יום בתל אביב יפו

 

 

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש