לאור הביקוש הרב- עיריית תל אביב- יפו מוסיפה 100 רכבים חשמליים לצי רכבי האוטותל

מאת: ● 15/1/2021 10:47 ● ערב ערב 2100
עיריית תל אביב- יפו מרחיבה את מערך שיתוף הרכבים אוטותל ומוסיפה 100 רכבים חשמליים מסוג רנו זואי, שיתווספו לצי הקיים בעיר החל מהיום, 3 בינואר 2021. בכך ממשיכה העירייה במימוש החזון התחבורתי, המקדם אמצעי התניידות אלטרנטיביים ומעודד את התושבים למעבר מבעלות על רכב פרטי להתניידות באמצעי תחבורה ציבוריים ושיתופיים.
לאור הביקוש הרב- עיריית תל אביב- יפו מוסיפה 100 רכבים חשמליים לצי רכבי האוטותל
תוספת של רכבים חשמליים לאוטותל בתל אביב- יפו. צילום רונן טופלברג

הרחבת צי רכבי אוטותל נועדה לתת מענה לאלפי הזמנות לא ממומשות מדי חודש. רק בחודש נובמבר האחרון נרשמו 12 אלף הזמנות לא ממומשות, בשעות ובאזורים שונים ברחבי העיר. כמו כן, תוספת של רכבים חשמליים ומתקני הטענה בעיר מהווים בשורה משמעותית בהיבט הסביבתי. 

 

מיזם אוטותל הושק לפני כ-3 שנים ומיועד לנסיעות קצרות בתוך העיר. המיזם נמצא במגמת עלייה מתמדת במספר המנויים ובזמן השימוש ברכב. כל רכב בשירות משרת כיום מעל 20 משפחות שחסכו לעצמן רכישה ואחזקת רכב לרבות העלויות המתלוות לכך. סקר שנערך על ידי חברת "שילוב" בקרב תושבים ממטרופולין תל אביב- יפו מחזק את הממצאים כאשר 77% ממשתתפי הסקר הצהירו כי החזקת מספר רכבים במשק הבית אינה יעילה ומכבידה על התקציב המשפחתי, תורמת לגודש בכבישים, מצוקת חניה וזיהום אוויר, 81% ציינו כי שימוש במגוון פתרונות תחבורה אלטרנטיביים יובילו לצמצום העומס בכבישים.

 

 

סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק התחבורה, מיטל להבי: "תוספת של 100 רכבים חשמליים לאוטותל נועדה לתת מענה לביקושים הגדלים בשירות והיא מבורכת. למשתמשים בשירות תתרום התוספת העלאה ברמת השירות, ובעיר היא תעודד מעבר לתחבורה בת-קיימא, שיתופית, שהיא גם חשמלית, על מנת לצמצם את זיהום האוויר והרעש. האוטותל הוא כלי חשוב במערך התחבורתי המגוון שפועל בתל אביב-יפו, שנועד לתת מענה למגוון צרכים ולתושבים שונים בכל רחבי העיר ולאפשר ניידות באמצעים אלטרנטיביים, כדי להפחית את הצורך בבעלות על רכב פרטי. תחבורה השיתופית-חשמלית היא מרכיב אסטרטגי וחלק מתמונת העתיד התחבורתי של העיר. אנו נמשיך להוביל את השינוי בדרך".

 

מנכ"לית GoTo ישראל המפעילה את מיזם אוטותל גלי טאוב שריג: "הרחבת מיזם אוטותל על ידי הוספת רכבים חשמליים היא למעשה כלי נוסף שהעירייה מעמידה לשימוש התושבים במסגרת חזון התחבורה העירוני, שיצבור תאוצה בשנים הקרובות. הוספת הרכבים החשמליים תייצר אופטימיזציה תוך יצירת איזון בין ביקוש להיצע, על מנת שיהיו מספיק רכבים באזורי הביקוש ובשעות מגוונות על פני היממה. השירות מאפשר בראש ובראשונה ביטחון תחבורתי באופן יעיל ובטוח, להתניידות ממקום למקום גם למי שאינו מחזיק ברכב פרטי, ולמי שתלוי בתחבורה הציבורית ומהווה חיסכון כלכלי משמעותי בהשוואה להוצאות אחזקת רכב פרטי".

 

ההצטרפות לשירות באמצעות הרשמה באפליקציה, באתר  www.autotel.co.il או ב- 9133*

 

בימים אלה עיריית תל אביב- יפו פועלת לשיפור מערך התחבורה הציבורית, באמצעות קידום הקמת רכבות קלות, נתיבי תחבורה ציבורית ושיפור רשת קווי האוטובוסים. לצד זה מעודדת העירייה התניידות בכלים אישיים, כגון קורקינטים ואופניים- לרבות האצת סלילת שבילים ברחבי העיר ובצירים הראשיים כמו גם הסדרת כללי הפעילות של הכלים השיתופיים, כאשר תיעדוף ההליכה ברגל מגובה על ידי העירייה בהרחבת מדרכות ופתיחה של רחובות מנוהלי תנועה. בנוסף, העירייה מעודדת את התושבות והתושבים למעבר מבעלות על רכב פרטי להתניידות באמצעי תחבורה שיתופיים כדוגמת רכב להשכרה לפי צורך, אוטותל ואמצעי תחבורה שיתופיים נוספים.

 

לחזון התחבורה המלא של עיריית תל אביב יפו במיניסייט – Mobility.tel-aviv.gov.il

ובאתר העירייה: https://bit.ly/2Iv4VJq

 

 

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש